Vaat kus lops: olen mitte üksi sallimatu, vaid ka poliitik

Screen Shot 2015-10-18 at 11.37.39

Täna hommikul sain Delfi vahendusel teada, et olen mitte üksi sallimatu, vaid ka poliitik. Huvitav lugu, kas pole, pidades silmas, et ma ei kuulu ega ole kunagi kuulunud ühtegi parteisse ning et ma ei ole kunagi kandideerinud ühelegi võimupositsioonile, sinna valituks osutumisest rääkimata!?

Omamoodi huvitav on ka artikli all nähtav teise uudise väike pealkiri.

Nimelt on mõeldud välja viis, kuidas saaks jätta kõik organisatsioonid, mis dominantset vasakliberaalset ideoloogiat heaks ei kiida, ilma võimaluseta kasutada oma tegevuseks avalikku – st kodanikelt karistuse ähvardusel ära võetud – raha.

SAPTK-d see ei mõjutaks vähimalgi määral, kuna me ei ole kunagi sentigi “avalikku raha” saanud, aga näiteks EKRE hingamise tõmbaks see ilmselt tõsiselt kinni, pidades silms, et Postimehe vahendatud andmetel moodustas organisatsiooni sissetulekutest viimase kolme kuu jooksul 98,3% riigieelarveline toetus.

Mis puutub aga minu isiku ja raporti vahelisest suhtest kuvandi loomisse, siis on huvitav, kuidas Delfi on pidanud vajalikuks seda esitleda. Nimelt ei maini raport mu nime mitte ühtegi korda ning ka SAPTK-le on viidatud vaid ühe lausega, kus ei ole esitatud ühtegi selget väidet, vaid on osundatud sellele, nagu oleks meie petitsioon VÄIDETAVALT sisaldanud mitmeid homovastaseid avaldusi.

Selle pinnalt on Delfi pidanud õigeks ja heaks panna minu pilt suurelt portaali esilehele ja pasundada seal juures, et mind on kuulutatud Euroopa Nõukogu poolt “sallimatuks poliitikuks” ehk persona non grata‘ks.

Jõudu tööle, hr Urmo Soonvald jt uued ideoloogiatöötajad! Kui ka mina töötaksin vasakliberaalse ideoloogilise diktatuuri kehtestamise teenistuses ning kui tõde ja ausus ei maksaks mulle midagi, siis ilmselt toimiksin ise sarnasel moel, püüdes ideoloogilist opositsiooni häbimärgistamise ja riiklike karistuste kehtestamise teel lämmatada ning teisimõtlejate pitsitamise kaudu neil hinge kinni tõmmata. Lõppude-lõpuks ei ole ju sellises tehnikas midagi muut ning meie kodumaal ei tohiks olla vastav know-how veel ununenud.

Tegelikult vajaks ka Euroopa Nõukogu kõnealune raport lähemat vaatlemist ja analüüsi, aga ehk jõuab seda teha millalgi hiljem – huvitavat on seal igal juhul üks jagu.

Ka Delfi toob omalt poolt mahlaka sõnakasutusega vürtsi lisades välja nt Tõnis Lukase kuritegeliku sallimatuse, sest haridusministrina avaldas ta aastaid tagasi valitsuse pressikonverentsil seisukohta, et koolides ei peaks hakkama homopropagandat teostama.

Haridusministri seisukoht, et koolides ei peaks teostama homopropagandat, on Delfi hinnangul empaatiaämber.

Haridusministri seisukoht, et koolides ei peaks teostama homopropagandat, on Delfi hinnangul empaatiaämber. Püüdke uudisloos sellise retoorika kasutamist ühitada Eesti Ajakirjanduseetika Koodeksi punktis 4.1. sätestatud põhimõttega, mille kohaselt peavad uudised ja arvamused olema selgelt eristatavad.

Advertisements

4 Responses to Vaat kus lops: olen mitte üksi sallimatu, vaid ka poliitik

 1. Mikael says:

  Just nimelt: “väidetavalt”. Huvitav oleks ka teada, kes väidab. Kes juba püüdlikult täidab artiklis/raportis esinenud üleskutset peale kaevata.

  Huvitav oli ka lause algus, mis Varrot ja SAPTK mainib: “Euroopa peab tähelepanuväärseks…” Euroopa!?

  Üldise koomilise groteski seas leidus ka põnev uusmõiste: soovahetajatevastane vihakõne.

 2. vooglaid says:

  Jah, seda oleks tõesti huvitav teada, kes oli raporti Eesti poolseks koostajaks. Ma ei oleks üllatunud, kui seda tegi Carri Käsperi juhitav vasakliberaalne lobby-grupp nimega Eesti Inimõiguste Keskus.

 3. Hampelmann says:

  No teate, Vooglaid! Nüüd olete siis läinud järjekordse alatuse teed ja liberaalset ning demokraatlikku meediaväljaannet laimama asunud pealekaebuse läbi?! Kas te ehk ei tule mõttele, et kui meie oma mõtteeliit, armastatud kirjanikud, arvamusliidrid, kunstnikud, kõrgintellektuaalid, terava sulega humoristid ja ühiskonna valvekoerad (arvan, et neid pole siin vaja loetlema hakata – neid on igatahes tohutu hulk) ei ole osutanud MITTE MINGILE ideoloogilisele kallutatusele, manipulatsioonidele või muule sellisele nähtusele meie liberaalses ja demokraatlikus ajakirjanduses, siis võib-olla seda kallutatust ei olegi? Ah? Olen veendunud, et need kompromissitud ja ausad intellektuaalid võtaksid koheselt selliste nähtuse pisemalgi tuvastamisel sõna, lööksid häirekella oma illumineerivate majakate tipust! Järelikult – ei ole mingit kallutatust ega manipulatsioone! Või te väidate, et osa neist vaikib, kuna on rahul endale meelekohase ideoloogia pealesurumisega ja teine osa vaikib, kuna kardab liberaalse ja demokraatliku meedia poolt häbimärki otsa ette saada? Te olete naeruväärne, Vooglaid, tõepoolest naeruväärne….

 4. studiacartesianaestonica says:

  Lukas pole sümpaatne, tegi ülekohut oma “mugavuspagulaste” jutuga ausatele eesti inimestele, ja ka Ligi esindab parteid, mis peaaegu, et võrdub ELKNÜ omaaegse koosseisuga, ent see pildirida väljendab vaid 6% elanikkonna nn tundlikku hinge- ja suguelu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: