Me ei tohiks takerduda niisugustesse detailidesse, nagu küsimus riiklikust iseseisvusest

Kas välisminister, kelle arvates ei tohi Euroopa Liidu plaanide teostamisel takerduda niisugustesse detailiküsimustesse, nagu küsimus sellest, kas Eestil säilib immigratsioonipoliitika osas iseotsustamise õigus või mitte, esindab eesti rahva huve Euroopa Liidu ees või pigem Euroopa Liidu huve eesti rahva ees?

Fakt on see, et riikliku iseseisvuse seisukohast on immigratsioonipoliitika osas iseotsustamise õiguse säilitamise näol tegu kriitilise tähtsusega küsimusega, mitte detailiga, millesse ei tohiks “tähtsamate asjade” huvides takerduda. Mida Marina Kaljurand sisuliselt selgitab, on ju see, et me ei tohiks takerduda niisugustesse detailidesse, nagu küsimus sellest, kas me üldse tahame iseseisev riik olla või mitte.

Näib, et põhiseaduse aluspõhimõtted on progressiivsele poliitilisele eliidile risti jalgu ette jäänud.

One Response to Me ei tohiks takerduda niisugustesse detailidesse, nagu küsimus riiklikust iseseisvusest

  1. sven- says:

    Riiklikke pädevusi on antud (või võetud) üha enam käest ära. Eesti põhiseadus ei sobi kokku föderaliseeruva EL-ga. See on fakt. Sellest vastuolust on poliitikud väga hästi juba pikemat aega teadlikud, aga targu ei ole seda ebamugavat probleemi eksponeeritud. Nii käib variserlik mäng: kodus väidetakse võitlevat Eesti riiklike huvide, Brüsselis aga solidaarsus (igaüks täidab mõistesisuga, mis talle endale sobib) eest. Sellest vastuolust on seni juba nii “madala põhjaga” üle sõidetud, et suurivaevu topiti aus näilikult uuesti vettpidavaks (Euroopa stabiilsusmehhanism). Nüüd aga, kus probleemid ei ilmne enam rahvale kõrgeks-kaugeks jäävas fiskaalpoliitikas, vaid igapäevaelus, peaks RIIGIMEHENA käituv poliitik selle vastuolu eksplitsiitselt esile tooma, mitte edasi puterdama. Me seisame riiklikult väga eksistentsiaalsete küsimuste ees.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: