Jah, on tõesti häbi!

Toomas Paul ütles 2010. aastal antud intervjuus lakooniliselt, et konfliktid moslemite ja teiste maailmavaadete esindajate vahel on Euroopas ajutine, üleminekuperioodi nähtus:

“Varsti on ka Euroopa muhameedlik ja siis ei ole enam seda konflikti.”

Paljudel ajakirjanduses figureerivatel tegelastel, alates presidendist kuni mitmesuguste teiste arvamusdiileriteni, näib viimasel ajal millegi pärast – enamasti oma rahva pärast – häbi olevat. Pean tunnistama, et ka mul on häbi – häbi eelnevate põlvede ees, et me oma rumalusest, enesepettusest, nürimeelsest sentimentalismist, lühinägelikkusest, mugavusest ja ükskõiksusest kantuna nende poolt higi- ja verepisaratega välja võideldud riikliku iseseisvuse, kultuurilise rikkuse ja traditsiooni tarkuse nii kergelt ära anname, ning häbi tulevaste põlvede ees, kellele jätame oma saamatuse, hädisuse, arguse ja orjameelse lömitamise tõttu vaid iseseisvuse ja kultuuri varemed.

Nagu professor Rein Taagepera on tabavalt öelnud: “See on selline rahvas, keda järgmisel sajandil enam pole, kui ta kiiremas korras aru pähe ei võta. Musta katku elas üle. Punase kah. Aga vabadus ja heaolu kipuvad käima üle jõu. Pole sellega harjunud.”

Advertisements

4 Responses to Jah, on tõesti häbi!

 1. Põmm says:

  Tead, Jumal laseb rahvastel ja riikidel tõusta, ning ta laseb langeda neil, kus ei valitse õiglust ega õigust, neil kes teenivad ebajumalaid või teevad palju kurja. Vanast Testamendist on seda ju selgelt näha. Kuidas on lood Eesti ja eestlastega? Kas meie hoolitseme väetite, lesknaiste ja vaeste JA VÕÕRASTE eest meie keskel ning toome au ja tänu Jumalale?

  Kuidas on sinuga Varro ja SAPTK? Ma mõnikord mõtisklen, ega Teie patriotism ja ühiskonnakriitika mõnest küljest varjuta Jumala tahet ja evangelismi?

 2. snufkin1 says:

  Mõtlen kas keegi surub meile midagi peale või hoopis teeme seda ise ? so ahnelt klikime teatud piltidel või pealkirjadel. ning kaupmees seda mõistes annab meile seda mida me tahame….Valiku vabadused ja mõista valikute tagajärgi on siiski meie enda oma!

 3. Sekeldaja says:

  Asi kisub täna hommikul päris poeetiliseks:
  “Nende valu on minu valu, nende rõõm on minu rõõm.”
  ….
  Et see nende rõõm võib mõnele olla jälla leib laual. Ma mõtlen meie kultuuriinimesi.
  Aga äriinimestele võib see koguni olla äriplaan või idee.
  Ja kõigile teistele inimestele siin Eestis on see üks egiptuse nuhtlus, mis tabab orjamentaliteediga rahvaid ikka ja jälle.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: