Vao süütamine kui kingitus vasakliberaalsele eliidile

Screen Shot 2015-09-04 at 10.18.42

Vao süütamine on kahetsusväärne ja lubamatu tegu, mis võinuks lõppeda väga tõsiste tagajärgedaga. Aga mis ei ole vähem oluline – see oli erakordselt rumal tegu, sõltumata sellest, millised olid teo toimepanija motiivid.

Vasakliberaalsele poliitilisele ja ideoloogilisele eliidile, mis püüab juurutada ka Eestis kõikjal hävingut külvanud multikulturalismi mudelit ja nn vihakõne keelu abil teisitimõtlejaid vaigistada, on see juhtum nagu taevast sülle kukkunud kingitus – umbes samuti, nagu oli Reformierakonnale kingituseks nii valimiste eelsele ajale langenud Ukraina konflikt kui ka pronksiöö.

Ühelt poolt räägitakse sellest, kui jube ja kole see kõik on, aga teiselt poolt samal ajal piltlikult öeldes korgitakse pudel lahti, sest tuntakse ilmselt väga hästi ka ise, et kasvab soodus pinnas olukorra enda kasuks pööramiseks. See, millise innukusega on asutud juhtumit oma ideoloogilise programmi teenistusse rakendama, on kahtlemata muljetavaldav.

Uurimine pole jõudnud veel õieti alatagi – ehk on süütamise taustaks väidetavalt uurimata jäetud grupiviisilise vägistamise juhtum või mõni muu isiklik konflikt; ehk on tegu mõne nõdrameelsega? –, kuid juba on tehtud põhjapanevad järeldused kogu ühiskonda läbiva vihkamise kohta, millele tuleb asuda kohe päitseid pähe suruma ning mida meedia abil võimalikult laialdaselt ja enesekindlalt, lausa triumfaalselt kuulutatakse.

Screen Shot 2015-09-04 at 09.49.01

Screen Shot 2015-09-04 at 11.32.14

Hüsteerilises õhkkonnas kaotavad inimesed sageli kaine mõtlemise võime. Ilmselt vaatavad praegugi nii mõnedki nt Sven Mikseri või Erkki Koorti ülalosundatud sõnavõttu kuulates, et ehk on tõesti tarvis nn vihakuritegude ja vihakõne karistatavust laiendada – olgugi, et puudub igasugune arusaam, mida sõnad “vihakuritegu” või “vihakõne” endast üldse kujutab või kuidas seda eristada muudest kuritegudest, nagu nt süütamine, mõrv, mõrvakatse, raskete tervisekahjustuse tekitamine vms, mis on kõik meil kehtiva õiguse kohaselt niigi karistatavad.

Screen Shot 2015-09-04 at 10.23.46 Screen Shot 2015-09-04 at 10.44.48

Just samuti oleks praegu kehtiva õiguse kohaselt karistatav, kui keegi teinuks selliseks süütamiseks avalikke üleskutseid:

Screen Shot 2015-09-04 at 10.25.40

Aga see kõik ei loe suurt midagi, sest küsimus näib olevat milleski hoopis muus kui kaines mõtlemises ja adekvaatses õiguslikus regulatsioonis. Küsimus näib üha selgemalt olevat selles, kuidas tõrjuda avalikust ruumist vasakliberaalse programmi teel ees seisvaid ideoloogiliselt sobimatuid hoiakuid, tõekspidamisi ja seisukohti ning kehtestada nende kandjates hirmuõhkkonda (mis paratamatult tekib olukorras, kus ei teata enam, milliste väljaütlemiste pärast võib sulle osaks saada riiklik karistus ja sellega kaasnev sotsiaalne stigma).

Kust jooksevad nn vihakõne ja vaenu õhutamise keelu piirid? Homoaktivistid nõuavad, et karistatav oleks ka seksuaalvähemuste solvamine ja nende õiguste pisendamine, mida iganes see ka ei tähenda.

Kust jooksevad nn vihakõne või vaenu õhutamise keelu piirid? Homoaktivistid nõuavad, et karistatav oleks ka seksuaalvähemuste solvamine ja nende õiguste pisendamine, mida iganes see ka ei tähenda.

Mida enam ühiskondlikud pinged kasvavad, seda parem neile, kes on asunud “euroopalike väärtuste” loosungi all organiseeritult ja hästi rahastatult “vihkamise”, “sallimatuse”, “tagurluse”, “radikaalsuse”, “pimeduse”, “fundamentalismi”, “venemeelsuse”, “ühiskonna äärealadelt purskuva kurjuse” jms (ehk sageli lihtsalt traditsiooniliste tõekspidamiste, ühiskonna kultuurilise terviklikkuse ja rahvusriigi mudeli) vastasesse võitlusse; seda lihtsam on taas kord välja mängida nn vene kaart ja sisendada elanikkonnale, et meie ees on vaid kaks valikut: kas saada vägistatud Putini Venemaa poolt või heita ühte meie lääneliitlastega (loe: loobuda rahvuslikust väärikusest ja riiklikust iseseisvusest täielikult ning alistuda vasakliberaalse ideoloogia pealetungile).

Iga selline süütamine või muu rumal tegu annab vasakliberaalsele eliidile retoorilist laskemoona, et meie kultuuriline pale radikaalselt ümber kujundada ja tunda end seejuures tõeliselt heade, suure südamega, progressil eesrindel rühkivate hoolivate inimestena, ilma, et isiklikult peaks selleks tooma kõige vähematki ohvrit – loobuma ühestki puhkusereisist, restoranikülastusest, toredast töökohast võimustruktuurides, mõnusast avarast elamispinnast või nö heasse seltskonda kuulumise privileegist.*

* Nn heasse seltskonda kuulumisest rääkides meenub kõnekas fakt, et nt presidendi roosiaia vastuvõtule oli kutsutud nii teenekas niiditõmbaja Rain Rosimannus kui ka lapsporno levitaja Kaur Kender, aga mitte ühtegi EKRE parlamendiliiget.

MEIE ETTE ASETATUD VALIK:
leppida loobumisega rahvusriigi mudelist ja avada uksed massilisele immigratsioonile või langeda Putini rüppe

Screen Shot 2015-09-04 at 09.29.38Screen Shot 2015-09-04 at 10.59.24

Screen Shot 2015-09-04 at 11.01.16

Advertisements

5 Responses to Vao süütamine kui kingitus vasakliberaalsele eliidile

 1. Põmm says:

  Võin nõustuda kõigega selles postitudes, välja arvatud ühe asjaga. Nimelt, kui Eesti pole solidaarne oma lääne-liitlastega ja ei aita neid põgenikekriisiga, siis v-o poleks ka meil õiglane nõuda nende solidaarsust meiega näiteks Venemaa-küsimuses. Pealegi põgenikekriisi põhjused Lähis-Ida regiooni ebastabiilsuses on omakorda üsnagi suures osas põhjustatud NATO ja EL-i välis- ja majanduspoliitikast selle regiooni suhtes. Ja kuna meie riigijuhid on raha ja turvalisuse saamise nimel kõige selle vältel oma Euroopa ja USA isandate tegemistele kaasa noogutanud (ja tagumikke lakkunud), oleme riigi ja rahvana kaassüüdlased selle kriisi tekkes. See on meie moraalne kohustus (sh ka kristlik kohustus) neid vastu võtta. Loomulikult see kõik nõrgestab meid majanduslikult ja sotsiaalselt jne, aga hullem oleks kaotada inimlikkus.

  Jah, see, mis praegu meedias toimub on muidugi propaganda, isegi kui suukorvistamisest juttu pole. Soov rahvast suukorvistada on valitsejatele mugavaim viis oma mängu jätkata kui rahvas vastu ei tule. Valitsejad kardavad tõde, sest siis tuleks nende endi kurjus avalikuks. Nad on kaevanud iseendile lõksu, kus nad ei saa enam rahvale vabadust lubada.

  Minu hinnangul tasub SAPTK-l praegu kiirelt ja tõsiselt kaalutleda TOETADA VALITSUST põgenike küsimuses, ent samas tugevalt ASTUDA VASTU SUUKORVISTAMISELE!

 2. sven- says:

  Kõige pelutavam praeguste suundumuste juures on see, et Lääne liberaalse ühiskonna loomastumine on toimunud säärase kiirusega, et võrdlus Putini vm äärmuslikuma rezhiimiga ei paku enam mingit koloriiti. Lääne vasakliberaalne ideoloogia on breivikute steroidne kasvulava. Mina näen, et vastutus Eesti ühiskonnas maad võtva jäiga hoiaku suhtes immigrantidesse (deminutiivina pagulastesse) lasub EELKÕIGE praeguse vasakliberaalse valitsuse õlul. Ei pea olema ju prohvet, vaadates Vao pilte — need ongi ju valitsuse “sügisviljad”. Kõige hirmsam on tegelikult see, et tegevus läheb edasi filmiliku kiirusega nii et küsimus “McClane, this is what you expected?” implitseerib kohe ka samast filmist vastuse: “No. This is just the beginning”. Vasakliberaal näeb ennast superkangelasena, kellel on seejärel rohkem õigusi toimetada kui “normaalolukorras”. Kui seejärel hakatakse hüsteeriliseks muutunud õhkonnas vastu võtma kiirkorras seadusi, oleme kaotamas sideme demokraatliku riigikorraga.

  Sellist olukorda võivad hakata ära kasutama ka nn valgekraelised “riigireformijad”, kes ihuvad juba tükk aega hammast Eesti kui suveräänse rahvusriigi lõpu peale. Kuna aga kehtiv põhiseadus välistab kuulumise Euroopa föderatsiooni, siis on rahvahääletus paratamatu. Aga nagu Jüri Raidla on ütelnud “rahvahääletusele peab eelnema laiaulatuslik selgitustöö” (AEF, 11.03.15). Jüri Raidla: “paljudele on selgeks saanud tõsiasi, et Eesti riigi pidamine praegusel moel käib ühiskonnale üle jõu, kuna on liiga kallis”. Vot siis, ja kuna see on kallis, siis võtame ära. Kes on vastu, need on võimalik sildistada “tagurlasteks”, “vihaõhutajateks”, “putini pooldajateks” jne. Kui ratsionaalne argumenteerimine ja meediapropaganda ei anna tulemust, võib leida ühe ullikese, kes paneb kuskil trepikoja põlema. Seda kõike me oleme lähiajaloost juba näinud. Töötab. Seni küll õnneks mitte Eestis.

 3. hellhunt says:

  Kas uurimine on juba lõpetatud, et on teada, mis asjaoludel sein süttis? Kindlasti oli selle mõrvakatse taga eesti nimega valge mees.

 4. vooglaid says:

  Me ei tea, kes seina süütas ning millistel motiividel, aga näib üsna ebatõenäoline, et sein päris ise lihtsalt süttis…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: