Eesti meedia ei olegi ideoloogiliselt kallutatud!?

juri_udi_klubi_2014__rain_kooli__by_valdna-d76vg6e

ERR-i uudisteportaali peatoimetaja Rain Kooli oskab etteheidete peale meedia ideoloogilises kallutatuses vaid käsi laiutada.

Rain Kooli riiklikust propagandateenistusest* ei nõustu Mart Helme etteheidetega eesti meedia kallutatuse osas ning peab vastavasisulist kriitikat täiesti põhjendamatuks. On huvitav, et siin ei näe Kooli asja isegi mitte pooltoonides – tema hinnangul lihtsalt probleemi kui sellist ei eksisteeri, sest meedia olevat üht moodi kriitiline kõigi ja kõige suhtes, mis poliitilisel maastikul toimub.

Nimelt rääkis Helme nädalavahetusel peetud EKRE kongressil: “Pluralism, mille eest paljud siin­viibijad 25 aastat tagasi võitlesid, on asendunud Eestis – ja laiemalt ka Euroopas – kitsa­rinnaliselt doktrinäärsete vasak­liberaalsete stampidega, millede ainu­õigsuses kahtlemine või millele oponeerimine põhjustavad koheselt aja­kirjanduslikule tule­riidale saatmise.“

Kooli selgitab aga, et sellised etteheited on alusetud ning et Eesti meedia olevat igati neutraalne, objektiivne ja tasakaalukas. “Millegipärast ei mäleta ma, et Keskerakonna või EKRE ridadest oleks kostnud protestihääli, kui Reformierakonna toetust laastas rahastamisskeemide päevavalgele tirimine sellessamas ajakirjanduses, kui Jürgen Ligi on oma väljaütlemiste pärast korduvalt meedia tulipunktis olnud, kui Eesti ajakirjandus avalikustas IRLi poliitikute viisaäri, kui on kirjutatud sotsiaaldemokraatide rahavoogude võimalikust ulatumisest idapiiri taha,” selgitab Kooli.

Mina, millegipärast jällegi ei mäleta, et ERR, EPL või PM oleks rünnanud liberaale ja sotsialiste pelgalt nende maailmavaateliste veendumuste pärast, ideoloogilistel kaalutlustel, nii, nagu seda on järjepidevalt tehtud nii SAPTK kui ka EKRE suhtes.

  • Kus oli teie kriitika siis, kui kooseluseaduse läbisurumiseks avalikkust järjepidevalt eksitati?
  • Kus oli teie kriitika siis, kui selleks kasutati varjatud mehhanisme, mh kinnimakstud suhtekorraldusbüroode abi?
  • Kus olid teie kriitilised silmad siis, kui protsessi suunati välissaatkondadest, mis sekkusid selgelt Eesti siseasjadesse?
  • Kuidas juhtus, et ERR vaikis maha nii SAPTK poolt rohkem kui 38 000 allkirjaga petitsiooni üleandmise riigikogule ning aasta hiljem ka enam kui 35 000 protestikirja toimetamise parlamendi fraktsioonidele?
  • Ja miks läks nõnda, et meie meeleavalduse kohta Toompeal avaldati ERR-i poolt reaalsust piinlikult moonutavad arvamuslood ja kommentaarid (vt nt siit või siit)?

Siin kohal võiks küsida Kooli enda sõnadega, miks nii: kas ehk sellepärast, et see sobib teie poliitiliste ja ideoloogiliste eesmärkidega, teie vasak-liberaalsete sümpaatiatega?

* ERR-ile viitamine kui riiklikule propagandateenistusele ei ole vähem põhjendatud kui viitamine EKRE-le kui paremäärmuslikule erakonnale.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: