Kõige suurem vale poliitikas

Reform Kesk

Hiljuti kirjutasin SAPTK toetajatele ja paljudele teistele inimestele sellest, mida nimetasin KÕIGE SUUREMAKS VALEKS POLIITIKAS:

“Kõige suurem vale poliitikas, millega on pikka aega rahvast petetud, seisneb sisuliselt väites, et inimesed peaksid andma oma hääle halbadele poliitikutele või parteidele, sest muidu tulevad võimule veel halvemad poliitikud või parteid.

Vabadele kodanikele peaks selline manipulatiivne mõtteviis olema mitte ainult võõras, vaid eemaletõukav!

Just sellele hirmutamistaktikale tuginedes on suurerakonnad meelitanud aastast aastasse hääletama enda poolt paljusid inimesi, kes neid tegelikult ei toeta – Keskerakond kasutab seda Reformierakonna vastu, just nagu Reformierakond kasutab seda Keskerakonna vastu. Just selle vale abil kindlustavad erakonnad oma võimupositsiooni, hoides uued tulijad parlamendist eemal.

Ent olgem ausad: tegelikult mõtleb ainult ori nii, et targem on toetada oma ebaõiglast ja vägivaldset isandat, sest vastasel juhul võib ta sattuda veel ebaõiglasema ja veel vägivaldsema isanda meelevalda.

Aeg on selle orjaliku vale kütkeist välja murda! Seepärast rõhutan tungivalt: keda iganes Te ka ei vali, ärge mingil juhul hääletage ühegi kandidaadi ega partei poolt, kelle tegevus või vaated on Teile tegelikult moraalselt vastuvõetamatud. Vastasel korral jäävadki meid alatiseks valitsema poliitikud, keda me tegelikult ei toeta.

Seepärast on ülimalt oluline, et mitte keegi ei annaks oma häält kandidaadile ega parteile kartusest veel halvema ees. Vabad kodanikud peaks valima oma südametunnistuse järgi, lähtudes kandidaatide moraalsest kvaliteedist, mitte poliitikute manipulatsioonide ja valede kohaselt.”

Ja nüüd pakub peaminister Taavi Rõivas meile justkui tellimuse peale täiusliku näite, kuidas kõnealust vale ikka ja jälle häbematu manipulatiivsusega maksimaalselt lüpsta, nagu hingevaakuvat lehma. Sisuliselt võib tehnika kokku võtta nii:

“Kallid noored, te PEATE TULEMA valima ja ANDMA OMA HÄÄLE MEILE – mitte selle pärast, et me seda vääriksime, vaid selle pärast, et vastasel korral läheb teie olukord veel palju hullmeks. Ja seda te ju ei taha, kallikesed, või mis?”

Naeruväärne või traagiline? Sõltub vaatenurgast – naeruväärne, et nii labaseid manipulatsioone nii häbematult kasutatakse; traagiline, et nii labased manipulatsioonid nii paljude inimeste puhul ka toimivad ja endiselt edu toovad.

Esimene näide:

Teine näide:

Kolmas näide:

Väljavõte Delfi päisest 19. veebruari hommikul ehk ajal, mil agasid e- ja eelvalimised.

Väljavõte Delfi päisest 19. veebruari hommikul ehk ajal, mil agasid e- ja eelvalimised.

Neljas näide (Keskerakonna esituses):

Screen Shot 2015-02-19 at 11.01.24

11 Responses to Kõige suurem vale poliitikas

 1. Eero says:

  Kui järgmiseks neljaks aastaks satuvad etteotsa taas homo- ja russotsentristid, siis oleme ellujäämisruletis kaotanud. Neli aastat on piisavalt pikk aeg, et suunata meie rahvas ja riik hävinguteele kust ei saa enam anda tagasikäiku. Lootus jääb, kui tekib EKRE ja IRLi koalitsioon.

  • Neero says:

   Naljamees… EKRE + IRL-i koalitsioon tähendab seda, et kõik kes oma eluga vähegi hakkama, kolivad minema. Järele jäävad kibestunud viha najal edasiliikuvad EKRE toetajad ja madalapalgalised, kes ei viitsi investeerida aega, et oma palganumbrit tõsta (pane tähele, et tööandjaid saab ka vaid teatud piirini maksustada ennem kui nad oma ettevõtliku meele millegi muu peale suunavad ja jäävad ka need IRL-i toetajad oma tööst ilma). Ära tule mulle sellest rääkima, et Eesti Vabariik on kooseluseaduse pärast kuidagi halvmaks muutunud – esiteks pole see de facto jõustunud ja teiseks, see on seadus, mis laieneb ka homodele. Keegi ei jää vähem heteroks mingi seaduse tõttu.

 2. Halb poliitik, kes see veel on.Kas diplomi peal arstil kirjas hea/halb, polkovniku lesel on asi selge, aga kas nùùd on keegi isevalitsejaks hakanud ning mààratleb hea/halb vòi koguni vale poliitik.Mis kategooriasse ja miskandi pealt hr Vooglaid ennast kaalukausile asetab

 3. Tiina says:

  See Vooglaid on ju diagnoosiga vend. Enne kuhugi kandideerimist tuleks kohustuslikuks teha inimese vaimse tervise kontrollimine.

  • Reedik says:

   Varro Vooglaid ei kandideeri ning ka Tiina vihje on kohatu.

   Kuid ettepanek kandideerijate suhtes väärib kindlasti tähelepanu!

 4. rajaleidja says:

  Mulle kui kristlasel on vastuvõetamatu, et te soovitate valida varisere ,nende hulgas on mitmeid homosi ja kappi homosi ja nende hulgas, keda soovitate mitte valida on mitmeid kristlastest kandidaate. Teie lemmikud hävitavaksid Eesti.

 5. Jüri says:

  Aga Püha Isa sodomiseeris Vatikani ära.

  Gay Catholic group gets VIP treatment at Vatican for first time

  http://www.reuters.com/article/2015/02/18/us-pope-gays-idUSKBN0LM18K20150218

 6. austaja says:

  varro kahju et sind valida ei saa! varro presidendiks!

 7. […] Kohe mitte ei tahaks siin jagada sellist aadressi, aga vist peab: Kõige suurem vale poliitikas. […]

 8. Toomas Tamm says:

  Ma täitsa hakkan uskuma, et seda sihtasutust rahastavad venemaa julgeolekuorganid

 9. vooglaid says:

  Laske käie – neid inimesi, kes usuvad sihilikult valesid, on palju ja kui Teie näol saab neid üks rohkem, ei juhtu sellest suurt midagi.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: