Postimees levitab eksitavat teavet

10403121_1638527292954320_1243129135769298028_nEile kirjutas Postimees, nagu selgitaksime riigikogu kandidaatidele, et neil on kohustus vastata meie küsimustikule, millega püüame selgitada välja parlamenti pürgijate seisukohad seonduvalt kooseluseadusega. Selline väide on loomulikult täiesti alusetu ja eksitav, mistõttu saatsin Postimehe tegevtoimetajale alltoodud kirja.

Omamoodi kõnekas on ka uudisloo pealkiri ja selle keskmes olev verb “pommitama”. Selline väljendus on väga tendentslik ja tõsiselt kallutatud. Tõde on see, et saatsime ühe viisaka kirja igale kandidaadile ja palusime vastata kolmele lihtsale küsimusele, et valijad teaksid kandidaatide seisukohti antud küsimuses – nii, nagu asjad demokraatlikus riigis peaks käima.

Aga veider on see küll, kuidas paljud kandidaadid ärrituvad sellest, kui neil palutakse oma seisukohti väljendada – justkui selle näol oleks tegu ebaviisaka sekkumisega eraellu.

Selgitasin meie püüdlust lähemalt eile õhtul Tallinna TV-le antud intervjuus.

Lgp Margus Mihkels!

Pöördun Teie kui ajalehe Postimees tegevtoimetaja poole palvega, et Postimees lõpetaks eksitava info levitamise SAPTK ettevõtmiste kohta.

Eile avaldatud artiklis sisaldub selline lõik:

“SAPTK märgib küsimustikus, et küsimustele vastamine on kohustuslik ning hiljem avalikustamisele kuuluvad vastused tuleb ära saata hiljemalt 27. jaanuari südaööks.”

Tegelikult ei ole küsimustele vastamine kohustuslik ja on arusaamatu, kust võetakse vastupidist. Iga kandidaat saab ise otsustada, kas vastata küsimustele või mitte. Et saaksite selles veenduda, lisan Teile vaatamiseks ka kirja, millega kandidaatide poole pöördusime.

Paraku on ka väga paljudes kommentaatorites kujunenud kõnealuses artiklis kirjutatust lähtudes mulje, nagu arvaksime enal olevat õigus kehtestada kandidaatidele kohustust vastata või nõuda vastuseid. Sellest tulenevalt kahtlevad paljud meie reaalsustajus, mis on ka eksitava info pinnalt arusaadav.

Eelnevat silmas pidades palun, et Postimees lõpetaks eksitava info levitamise ja avaldaks vastava paranduse.

Lugupidamisega,

Varro Vooglaid

Text shown when image is not displayed

Lugupeetud …!Pöördun Teie poole, et selgitada välja kõigi riigikogu valimistel osalevate kandidaatide seisukohad seonduvalt kooseluseadusega, mille rakendussätete vastuvõtmise küsimusega hakkab parlamendi järgmine koosseis mh tegelema.Meie eesmärgiks on seista selle eest, et võimalikult paljud valijad oleksid kandidaatide seisukohtadest teadlikud ja et neil oleks seeläbi võimalik langetada oma hääle andmisel informeeritud otsus – nii, nagu see demokraatia ideaalidest lähtuvas ühiskonnas peaks olema.Seepärast palun, et võtaksite hetke aega vastata väikesele küsimustikule, mis on kättesaadav alljärgneval aadressil:

https://saptk.ee/kusimustik-riigikogu-kandidaatidele/

Kõik kolm küsimust on formuleeritud võimalikult neutraalselt ja neile vastamine võtab vaid mõne hetke. Küsimustikule saab vastata kuni 27. jaanuari keskööni.

Hiljemalt veebruari teisest nädalast teeme küsimustiku tulemused kõigile avalikult kättesaadavaks, millest informeerin eraldi ka Teid.

Kui Teil on täpsustavaid küsimusi, siis võtke palun meiega ühendust kas telefoni või e-posti teel.

Lugupidamisega,

Varro Vooglaid
Juhatuse esimees
SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks
Tel 6 801 290
E-post info@saptk.ee
www.saptk.ee

Täiendus 24. jaanuarist 2015:

“Tegin artiklisse parandused ja avaldame selle uuesti meie esileheküljel. Vabandan ja rääkisin ka meie koostööpartneri BNSi reporteriga, kes selle lause nii sõnastas.” Tiina Kaukvere

Väljavõte (pärast rohket allaskrollimist) Postimehe veebi avalehel olevast uudiskajastusest:

Screen Shot 2015-01-24 at 16.45.01

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: