Osama bin Ladeni surma asjaolud

Tänane suur uudis on siis teade nn esiterrorist Osama bin Ladeni tapmisest Pakistanis. Ometi tekitab uudis rohkelt küsimusi. Kõlab kahtlaselt, et bin Ladeni laip “maetakse” USA armee poolt teadmata kohas merre enne, kui uudis tema tapmisest jõuab enamiku inimesteni. Tahes-tahtmata meenub mitmelt poolt loetud-kuuldud seisukoht (vt nt siit), et bin Laden on juba ammu terviseprobleemide tõttu surnud või tapetud ning et vastupidist muljet on säilitatud hoidmaks alal suurt sihtmärki, kelle jahtimisega terrori-vastast sõda õigustada. See seisukoht meenub seda enam, et esimesed tapmise kohta esitatud tõendid, mis nii kui nii mitte midagi ei tõendaks, on juba võltsinguiks osutunud ning samuti on diskrediteeritud selgitus surnukeha merrematmise vajaduse kohta. Ja muidugimõista ei tule Obamale just kahjuks teatada lähenevate valimiste eel patriotistlikult meelestatud rahvale triumfaalselt Ameerika archenemy mõrvamisest… (tungisid ju USA väed Afganisataani just bin Ladenile kättemaksmise ettekäändel).

Olgu sellega kuidas on, loomulikult kuulutavad need USA valveapologeedid, kes tõttavad alati sellistes olukordades nn transatlantiliste väärtuste eest seistes usinalt oma ülesandeid täitma, et nüüd tuleb lääneriikidel islamistide kättemaksu kartuses olla kõrgendatud valmisoleku seisundis.* Ja nii saab taas toita selle hirmu kujundamist rahvas, mis võimaldab “valveolekus” lääneriikidel oma kodanike turvalisuse kaitse ettekäändel üha ulatuslikumalt nende privaatsfääri tungida ning araabiamaailmas “demokraatiat juurutada” (loe: ideoloogilisi, majanduslikke ja geopoliitilisi huve realiseerida). Tegelikult ongi ju aeg Afganistaanis missioon täidetuks lugeda (on ju seal rajatud Hiina ja Venemaa külje alla terve rida sõjaväebaase) ja uutele jahimaadele siirduda — “autoritaarsetest” ja “ebastabiilsetest” (st rohkete maavaradega) riikidest, mis kõik vajavad ja ootavad “demokratiseerimist” (läänelikku tsiviliseerimist), juba puudust ei tule.

* Enne Postimehe veebi avamist esitasin endale küsimuse: kas alati nn transatlantiliste väärtuste (loe: USA välispoliitika) kaitseks avalikkuses kriitikavabalt sõna võtvad Mikser ja Mihkelson on juba oma ekspertarvamust avaldanud. Muidugi olid (vaata siit ja siit).

Advertisements

3 Responses to Osama bin Ladeni surma asjaolud

 1. Martin Tähela says:

  Tänast Aktuaalset Kaamerat vaadates naersin suure häälega…kas tõesti inimesed seda möla usuvad, mis neile pähe taotakse, ja nii lolli juttu ka meie tegelinskite suust…tõesti igal ajastul on omad kondid, mida närida, ja nüüd on üks vana kont, mille kallal veel närida.
  SEE MEES ON JUBA AMMU SURNUD, ja TA oli üks väga kasulik mõjuagent teatud jõudude käes, et luua va kellumeeste kauaoodatud NEW WORLD ORDERit!

 2. vooglaid says:

  Kui ootuspärane…

  Obama: Osama surnukeha fotot ei avalikustata
  http://www.postimees.ee/?id=429786

 3. Veiko Vihuri says:

  Tampere ülikooli õppejõud arvab, et foto Obamast&Co’st bin Ladeni tabamist vaatamas on lavastus, vt siit:
  http://yle.fi/alueet/tampere/2011/05/tutkija_epailee_obama-kuvan_aitoutta_2566035.html

  Meile näidatakse nukuteatrit, kuid ei tutvustata režissööri, stsenaristi jne.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: