Kristlaste avalikust elust väljatõrjumine kogub tuure

Alles see oli, kui Euroopas räägiti vajadusest ühiskondliku arutelu järele selle üle, kas anda homopaaridele lapsendamise õigus või mitte (nagu räägitakse täna Euroopast mõned sammud maha jäänud Eestis).

Nüüd hakkab asi jõudma nii kaugele, et otsustakse kohtulikult, et kristlastele (kes ei nõustu pidama homoseksuaalset käitumist normaalseks ja moraalseks) ei ole võimalik lapsendandamisõigust anda. See totalitaarne tendents, mida on järjepidevalt maskeeritud sallivuse retoorikaga, on tegelikult ju kogu aeg ilmne olnud. Lõpuks hakkavad aastaid külvatud ja idanenud seemned võrseid ajama.

Alles see oli, kui Ühendkuningriigi kohus mõistis kahjuhüvitise välja kristlastest vanapaarilt, kes ei nõustund oma kodus peetavas majutusasutuses rentima tuba end homoseksuaalsena esitlenud meesterahvastele (vt lähemalt siit). Nüüd võime aga portaali Meie Kirik vahendusel lugeda juba uutest “arengutest”:

Kaks Inglismaa ja Walesi ülemkohtu kohtunikku sätestavad, et homoseksuaalide õigusi tuleb eelistada kristlikele veendumustele, kuna religioonil pole ilmalikus ühiskonnas ametlikku rolli, kuid homoseksuaalide õigusi kaitseb riigi seadusandlus, kirjutab Telegraph.co.uk.

28. veebruaril otsustasid kaks ülemkohtu kohtunikku anda õiguse Derby linna võimudele, kes ei lubanud kristlikul abielupaaril last adopteerida pärast seda, kui sotsiaal töötajad avastasid, et kasuvanemad ei kiida heaks homoseksuaalseid suhteid.

Nelipühilastest abielupaar Eunice ja Owen Johns on olnud kasuvanemaks paarikümnele lapsele. Abielupaar esitas äraütleva otsuse peale kaebuse, kuid ülemkohtu kohtunikud leidsid, et homoseksuaalide õigusi tuleb eelistada kristlike vanemate õigustele. Kohtuprotsessi ajal nõudis ametlik võrdsuse ja inimõiguste komisjon, et kristlik abielupaar tuleb saata „ümberõppele“.

Kohus leidis, et sotsiaaltöötajatel oli täielik õigus kasuvanemate usulisi vaateid takistava faktorina arvesse võtta.

„Me elame siin maal demokraatlikus ja pluralistlikus ühiskonnas, ilmalikus riigis, mitte teokraatias,“ teatavad kohtunikud.

Niisiis paistavad asjad minevat täpselt rada pidi, mida on kirjeldatud raamatus The Criminalization of Christianity: samm-sammult ja tasahilju muudetakse kristlike veendumuste väljendamine ning veelgi enam nende kohaselt elamine seadusevastaseks.

Kui The Telegraph kommenteeris kõnealust poliitiliselt korrektset kohtuotsust rääkides „moodsa ilmaliku inkvisitsiooni“ sünnist, mille abil sunnitakse inimesi järgima uue ortodoksia norme või nad mõistetakse keeldumise korral hukka „sotsiaalsete hereetikutena“, siis homoaktivist Ben Summerskill avaldas otsusega rahulolu, märkides, et kohtus võitis „21. sajandi sündsus 19. sajandi eelarvamused“.

“Võitis 21. sajandi sündus”… See fraas äratab mälupildi noore meesterahva seltsis presidendi vastuvõtul käinud dirigent Erki Pehki sõnadest, nii nagu need olid vahendatud eilses meedias: “Mis selles nii väga imelikku on? Minus ei tekitanud Madisega vastuvõtule minek mingeid probleeme. Elame ju 21. sajandil!” Pehk selgitas, et talle meeldis ka presidendi kõne: “See oli tolerantne, vabameelne ja tulevikku vaatav. President rõhutas, et kui eestlane soovib olla tulevikku vaatav rahvas, peame ka ise muutuma vabamaks.”

Nagu ülaltoodust nähtub, võib kujutlus vabast ühiskonnast olla väga erinev. Seejuures näib, et ideoloogia, mis rakendab vabaduse loosungi all õiguslikke sanktsioone inimestele üksnes selle eest, et nad elavad kooskõlas oma kristlike veendumustega, võtab ühiskonna üle üha jõulisemat haaret.

Vähemalt samavõrd vastandlikud on ka arusaamad sündsusest…

Advertisements

One Response to Kristlaste avalikust elust väljatõrjumine kogub tuure

  1. Tarmo Jüristo says:

    Sama teema on varasemalt väga teravalt olnud päevakorral seoses moslemitega, kui Hollandi kodakondsuseksam veel mõned aastad tagasi sisaldas infofilmi vaatamist, milles näidati mh. suudlevaid mehi ning katmata rindadega naisi.

    See tõi muide kaasa üsna valulise reaktsiooni ka LGBT-liikumise poolelt, mis vast kõige prominentsemalt tipnes Judith Butleri loobumisega talle mullu Berliinis omistatud elutöö-preemiast – viidates just nimelt sellele, et kui seksuaalvähemuste huvid saavad tööriistaks järgmiste vähemuste represseerimisel ja marginaliseerimisel, siis on asjad kuskil väga valesti läinud.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: