Head rahvusvahelist kondoomipäeva!

Sügisel sattusin tütrega Viru keskuse lähistel balletitunnist kodu poole jalutades sürreaalsesse olukorda.

Hiiglaslike elektrooniliste reklaamtahvlite sähvivas valguses jooksis vihmasel ja hämaral tänaval ringi suur punane kondoom, kes jagas täiskasvanuile pisemaid kondoome, lastele kommi ja hirmutas mõirates neid ca 12-aastaseid poisikesi, kes proovisid bussipeatuses aega parajaks tehes sellele peletisele jalaga tagumikku virutada. Küll ma tundsin kibedasti puudust tehnikast, mis võimaldanuks need liigutavad sündmused videona jäädvustada.

Kui te tänasel Rooma märterpühakute päeval selle hiiglasliku lõbusa kondoomi rahvusvahelise kondoomipäeva ürituste raames linna pealt üles leiate, võite ehk teiegi suu magusaks saada.

Vt: “Sõbrapäev on ka rahvusvaheline kondoomipäev” (Postimees)

Veelgi enam, kel kitsas käes, võiks kaaluda võimalust pöörduda selle suure päeva pidustuste korraldajate poole ja paluda kah võimalust õhtuti osaajaga töötades kusagil kaubanduskeskuses selle punase vammuse sisse roninuna lapsi lõbustada. Arvata võib, et EL-i ja muude üllaste rahvusvahelise haardega jõukate organisatsioonidede projektirahadele tuginev töötasu ei oleks sugugi kehv. Ja pealegi, ega siis töö meest ei riku! (Selge see, et nii üllas kampaanias osalemise eest võib olla piinlik raha vastu võtta, aga nagu meie kodanikuühiskonna eestvedajad ikka ja jälle meenutavad, ei tähenda heategevuse, et selles osalemise eest ei võiks soliidset töötasu võtta.)

Kindlasti ei ole selline kondoomimaskott mõttetu. Kahtlemata aitab see langetada inimeste tundlikkust kõnealuses küsimuses, murendades tasapisi kiviaegseid tabusid vajadusest elada kasinalt ning hoiduda abieelsetest ja -välistest seksuaalsuhetest. (Muidugi ei leviks suguhaigused pea üldse, kui inimesed elaksid truus abielulises paarisuhtes, aga me ei hakka ju ometi kella tagasi keerama!?) Vaated, mille mainiminegi valmistas varem piinlikkust — mõnede arvates põhjusega –, muudetakse harjumuspäraseks. Ja kellest siis veel selle eesmärgi poole püüdlemisel alustada, kui mitte lastest!? Kondoom on laste sõber… nagu Leopold!

Ent siiski-siiski: nagu allolev materjal elavalt kinnitab, on meie “vaba armastuse” ideoloogidel propagandistlikus plaanis veel rohkelt arenguruumi.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: