End kvaliteetleheks pidav Eesti Ekspress alandab oma lugejaid

Siin on näide sellest, kuidas ei tohiks käituda üks meedium, mis tahab luua endast kuvandit kui kvaliteetlehest. Samuti on see näide sellest, kuidas väärikus peenrahaks vahetatakse. Saatsin mõne aja eest probleemile tähelepanu juhtimiseks EE peatoimetajale Priit Hõbemägile kirja:

Tere!

Tahtsin öelda kahte asja, teen lühidalt.

Esiteks, mul on hea meel, et Eesti Ekspress on viimasel ajal näidanud Eesti ajakirjandusmaastikul üles kõige suuremat sisukust. Muid lehti ei ole pea üldse mõtet lugeda, ent EE-s on pea iga nädal mõni väärtuslik tekst. Tänan!

Teiseks, on väga ebameeldiv ja kurb, et EE toimetus peab vastuvõetavaks määrida oma head nime ning solvata oma lugejaid kõlvatute reklaamide avaldamise teel. Alles see oli, kui veebiväljaandes tuli ühe artikli keskel seista silmitsi kummist seksinukkude reklaamiga. Nüüd pean aga maestro Järviga tehtud intervjuud lugedes vaatama alasti “seksikiisusid”, kelle kuvandi läbi üritatakse erutada minu meeli ning müüa mulle seeläbi “ultra moodsat ja seksikat Insuanity aluspesu”.

Ütlen täiesti siiralt, et ma ei taha mingil juhul selliseid pilte näha, mistõttu kaalun EE veebiväljaande külastamisest loobumist. Uskuge mind, samuti mõtlevad paljud mõttekaaslased. Aga lõppude lõpuks ei ole küsimus minus ega üheski teises lugejas, vaid selles, kas EE kohtleb oma lugejaid piisavalt lugupidavalt, et mitte sööta neile ette selliseid alandavaid reklaame. Hüperseksualiseeritud kultuuris võivad sellised reklaamid näida ju juba pea tavalised, ent kõlvatuse muutumine tavaliseks ei muuda seda grammigi vähem kõlvatuks. Kindlasti on selliste reklaamide avaldamist keeruline ühitada kvaliteetlehe kuvandiga.

Lugupidamisega,

Varro Vooglaid

Nagu sellistel puhkudel tavaks, ei saanud ma peatoimetajalt mingit vastust. Vajutades  nupule “Read the rest of this entry” on võimalus näha, millise (hoiatus: ebasündsa) materjaliga seab Ekspress oma lugejad silmitsi seisma.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: