Karm EL-i kriitia Euroopa Parlamendis

Alltoodud videos kritiseerib briti poliitik ja Ühendkuningriigi Iseseisvuse Partei juht Nigel Farage karmide sõnadega EL-i bosse otse nende ees seistes, öeldes et probleem on palju enamas kui majanduskriisis. “Kui te röövite inimestelt nende identiteedi, kui te röövite neilt demokraatia, siis kõik, mis alles jääb, on natsionalism ja vägivald. Ma võin üksnes loota ja palvetada, et Euro projekt hävitatakse turgude poolt enne kui eelöeldu teoks saab,” ütles Farage oma kõuemürinat meenutava kõne lõpetuseks. Huvitav, miks ei näidata selliseid kaadreid nt Aktuaalses Kaameras või Välisilma saates.

9 Responses to Karm EL-i kriitia Euroopa Parlamendis

 1. DFR says:

  See on hardcore, mida on vaja. Meeldiv kõne

 2. Martin Tähela says:

  Ebameeldivad isikud elimineeritakse valitseva klassi poolt kolmel tõhusal viisil. 1. Sildistamise kaudu, levitades nende isikute suhtes väljendeid nagu nats, natsionalist, äärmuslane, rassist jne. 2. Naeruvääristamise kaudu, teha nende isikutest mingi pilalugu, et neid mitte tõsiselt ei võetaks. 3. Vaikimise kaudu, vaikida maha tõsised asjad, tõsised probleemid, kui näiteks avaldataks mingi raamat, mis tegelikult purustab valitseva klassi ideoloogiat, või kõne, mida peab tõeliselt suur isiksus, siis sellest vaikitakse nagu poleks seda olnudki, pole olnud, pole juhtunud, pole olemas olnud, pole olemas, pole olemas jne.

 3. Tarmo Jüristo says:

  Mulle aga meenus siinkohal see, kuidas paavst Innocent X omal ajal reageeris Westphalia rahulepingule — mis oli ju kaasaegse rahvusriikide-põhise Euroopa aliseks — sarnaselt kõuemürinat meenutava hinnanguga, nimetades seda “null, void, invalid, iniquitous, unjust, damnable, reprobate, inane, empty of meaning and effect for all time”. :)

  • lauri says:

   Sellist paavsti nagu Innocent X pole olemas olnud. Oli Innocentius X ja kindlasti ei rääkinud ta inglise keelt. Samuti ei ole sõlmitud Westphalia rahulepingut, vaid sõlmiti ikka Vestfaali rahuleping.

   • Tarmo Jüristo says:

    Tänud parandamast :)

    Kahtlemata oleks võimalik väikse otsimisega leida ka selle 1648. aastast pärineva üriku originaalne (ja ma eeldan, et ladinakeelne) tekst, mis aga ilmselt ei oleks siin suurt kellelegi abiks sellest arusaamise osas. Ma aga ei usu, et öeldu sisu sellest palju muutuks – ingliskeelses tõlkes on asi leitav nt. siit: http://personal.ashland.edu/~jmoser1/innocentx.htm

 4. Ühendav Euroopa Liit ei ole loodud selleks, et jõuda mingi helge tuleviku poole, vaid et mitte langeda tagasi hirmsamasse minevikku. (Meenutatagu, Euroopa liidu loojad olid vanad mehed, üle seitsmekümne).

  Kui teile, Varro, mingid konkreetsed juhindid on ebasümpaatsed, siis kommenteerida võikski neid, mitte levitada meelevaldselt üldistavaid inglasi. Pealegi, antud juhul – mis muret on sel inglasel sauaga viibutada, sest nagu omal ajal ütles Michelet “Angleterre est une île”, kahtlemata on nad sõltumatumad. Juba geograafiliselt.

  Pealegi tasub üle korrata, et nii Robert Schuman kui Jean Monnet olid katoliiklased.

  • vooglaid says:

   Jah, ideaalid, millest EL-i asutamisel lähtuti, olid (vähemalt deklaratiivselt) üllad. Ent EL on algsetest ideaalidest väga kaugele liikunud, keeldudes isegi tunnistamast Euroopa kultuuri kristlikke juuri. Kindlasti on õige, et tasub kommenteerida konkreetseid probleeme. Antud video riputasin üles näitamaks, et ka EL-i südames on selle poliitilise moodustise suhtes väga kriitilisi hääli, mis aga meie meediasse teed ei leia. See on iseeneses päris konkreetne probleem. Räägitakse palju läbipaistvusest ja demokraatiast, ent need suurused on EL-ile üha vööramaks. Mis puutub Euroopa Liidu alusepanijate maailmavaatelisse tausta, siis siin on peale katoliikluse märksa olulisemaid asjaolusid. Keda huvitab, uurigu ise.

   • Tarmo Jüristo says:

    Ma usun, et põhjus, miks Nigel Farage’i hingestatud kõne AK-s või Väisilmas kajastamist pole leidnud on lihtsalt selles, et tegu on Euroopa Parlamendi seisukohalt suhteliselt marginaalse poliitilise jõuga (30 kohta 736-st, mis teeb neist EP kõige väiksema fraktsiooni). Nii võib tema kriitika olla küll “kõuemürinat meenutav”, kuid kui läheb otsuste üle hääletamiseks siis muutub see väga kähku kuuldamatuks.

    Teisalt olen ma muidugi nõus, et Eesti meedia võiks Euroopa poliitikat kajastades nädata veidi laiemat skaalat, kui seda on van Rompuy, Barroso, Merkel ja Sarkozy — aga siis võiks selline laiem vaade kindlasti hõlmata mitte pelgalt konservatiive ja euroskeptikuid, vaid ka näiteks European Free Alliance-it (kes esindab riikideta rahvuste huvisid), vasakäärmuslasi (EUL-NGL), ja nii edasi.

 5. vooglaid says:

  Nõus, Tarmo.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: