Briljantselt selgemõistuslik tekst sündimata inimeste kaitseks

Delfis on sektsioonis “Rahva hääl” avaldatud pealkirja all “28 õõvastavat juhtumit iga päev” briljantselt selgemõistuslik tekst sündimata inimeste kaitseks. Selle autor Heido Trofimov näitab vankumatule loogikale tuginedes, et abort on ühitamatu nende tõekspidamistega, millele meie ühiskondlik kord on rajatud. Trofimov kirjutab artikli alguses:

”Eestis tapetakse iga päev umbes kakskümmend kaheksa last. Kuid sahtlisse surema jäetud lapsel läks võrreldes nende teistega tõesõna hästi, kuna ülejäänud kakskümmend kaheksa tapetakse abordi käigus veel palju karmimal moel. Need sagedased ja palju õõvastavamad lood ei jõua aga kunagi ajalehtede esikülgedele. Nende lugude ohvreid käsitletakse hoopis “jäätmetena.” Seda sellepärast, et küsimuse all olevad ohvrid on langenud ajaloo julmima ning kõige vähem õigustatud diskrimneerimise objektideks.”

Soovitan teksti mitte üksi läbi lugeda, vaid läbi töötada ja see endale põhjalikult selgeks teha. Sündimata inimeste õiguste eest on võimalik tõhusalt seista üksnes juhul, kui suudame oma seisukohti väljendada vankumatu kindlusega ning seeläbi nende tõesuses ka teisi veenda. Antud teksti autor on selles osas hea näide.

Nagu tavaks saanud, sõimatakse inimest, kelle argumente ei ole võimalik mõistuslikult ümber lükata, kommentaariumis hüsteerikuks, fanaatikuks, lauslolliks, ignorandiks, mõlaajajaks, vassijaks, sõgedaks jne. Palju õnne autorile — selline reaktsioon näitab, et tal on olnud midagi olulist öelda.

Advertisements

2 Responses to Briljantselt selgemõistuslik tekst sündimata inimeste kaitseks

  1. hopkins says:

    10-nädalasel lapsel on välja arenenud närvisüsteem, tal on oma kordumatud sõrmejäljed ja südamelöögid. Kõik peamiselt vajalik on juba välja arenenud. Ta tunneb oma ema tundeid. Abordi puhul on tavaks rääkida “lootest”. See termin loob psühholoogilise barjääri ema/isa/günekologi ja lapse vahele.
    Kus on siin õigus ja kus on vale? Ma ei tea. Aga seda ma tean küll, et laps on laps eostamisest alates.

  2. Tuuli says:

    kui klassitäis lapsi läheb iga päev eestis prügikasti (rohkem, kui sünnib ja ellu jääb), sis võix rääkida põhjustest – mix eesti fertiilne, ilmselt haritud ja kena naine ei ole valmis oma last siia ühiskonda tooma. Ja kus on siin pildil mehed, kellest enamik ei võta mingit vastutust.

    Muu on blbla ja palaviku mahavõtmine ilma diagnoosi teadmata.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: