Euroopa islamiseerumisest

Ajalugu kinnitab, et ükski kultuur, mille keskmes ei ole religioon, ei ole püsinud kuigi kaua. Kui juhtmõtteks on isikliku heaolu maksimeerimine, mitte pürgimine millegi enesest kõrgema poole, siis hääbub kultuur paratamatult. Meie ümber toimuv lubab arvata, et ka ateistide (sekularistide) unistus Jumalata (st kristlusele selja pööranud) Euroopast osutub ebareaalseks. Relativismi külvates saame mitte relativistliku ühiskonna, vaid avame kultuuri väravad sissetungiks kõigele jõulisele, mis on vabaduse ideaalidest kaugel. Paslik on meenutada G. K. Chestertoni ütlust, et “lõhkudes suuri seaduseid ei saa me vabadust; me ei saa isegi anarhiat. Saame lihtsalt väikesed seadused”.

Alltoodud videolõigule juhtis minu tähelepanu üks Londoni advokaat, kes lisas kommentaari, et ateistid olevat klipis esitatud väited juba “ümber lükanud” — nende arvutuste kohaselt muutub Euroopa islamistlikuks kontinendiks mitte 40, vaid 60 aastaga. Milline kergendus!

Tänasest meediastki võib lugeda (vt nt siit), kuidas Saksamaa president kutsub inimesi üles leppima tõsiasjaga, et islam on saanud osaks riigi identiteedist. Mida muud ta saakski öelda, teades et Saksamaa muutumine islamistlikuks riigiks on üksnes ajaküsimus. Märkimisväärne on aga asjaolu, et keegi ei võta meie kultuuri vägivallaga üle, vaid me ise anname selle ära, soovimata saada lapsi, ent ihaledes seejuures siiski harjumuspäraseks saanud “heaoluriiklikku” elustiili (immigratsioonivoog on tingitud vajadusest tööliste järele olukorras, kus rahvastik ei taastooda ennast). Meil olgu mugav — pärast meid tulgu või veeuputus (või šariaat). Kultuuris, kus lapsi ei ole, on selline juhtmõte väga kerge tekkima.

Eelneva taustal on veider täheldada, kuidas iga natukese aja tagant püstitatakse ajakirjanduses küsimust sellest, mis võiks olla meie suureks rahvuslikuks eesmärgiks. Mõned poliitikud väidavad (tõenäoliselt naljatades), et selleks on liitumine euroga. Kõik see tundub kuidagi sürrealistlik kultuuris, mis on sõna otseses mõttes hääbumas. Kõik justkui teavad seda (räägitakse ju nt koolide sulgemise vajadusest, kuna lihtsalt ei ole lapsi), aga samas nagu ei teadvusta probleemi mastaapi ja tõsidust ning loodetakse, et äkki see läheb kuidagi ise üle. Aga ei, see ei lähe ise üle, vaid üksnes süveneb.

Rahvastikuküsimuste heaks ülevaateks vt lisaks:

Advertisements

5 Responses to Euroopa islamiseerumisest

 1. Kadri Soova says:

  Hmmm… sa valutad pidevalt sydant syndimata laste parast aga mida sa arvad in vitro viljastamisest? Kas see on vastuolus sinu pohimotetega?

  • vooglaid says:

   Ma ei näe, kuidas antud küsimus selle loo kommentaariumisse peaks paigutuma. Kui oled neist küsimustest tegelikult huvitatud, siis võime neist rääkida küll.

 2. Tarmo Jüristo says:

  Siiski, ateistid suudavad ka veidi paremat, kui venitada seda eskatoloogilist vaadet 40-lt aastalt 60-ni: http://www.ft.com/cms/s/2/1f4cf7c4-ad5e-11de-9caf-00144feabdc0.html

 3. Martin Tähela says:

  Põhiline strateegia Euroopa hävitamiseks pandi kirja juba 19. sajandil massoonide poolt koostatud Alta Vendita dokumenti, mis nägi ette kogu katoliku kiriku hävitamise selle traditsioonilisel kujul. Tegelik elu näitab, et see on neil hästi õnnestunud. Mis puutub islamisse, kas see saab Euroopa religiooniks, siis teadmiseks kui viimati 1683. aastal toimus Viini piiramine ning kus türklased lüüa said, siis saadeti kiri, et me tuleme tagasi, aga teisel moel…

 4. Kert says:

  Paha lugu jah. Lugesin pikemat artiklit islamist kui kristlikust hereesiast- täielikult moonutatud algtõde. Niimoodi tavaliselt ei käsitleta, mõeldakse ei on iseseisev religioon , ei ole, on üks iseseisev hereesia.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: