Eesti “geikristlased” asutasid oma esindusühingu

Portaal Meie Kirik annab teada (vt siit), et äriregistri teabesüsteemi andmetel on 16. augustil 2010. aastal registreeritud mittetulundusühing “Geikristlaste Kogu”. Ühingu juhatusse kuuluvad EELK emeriitõpetaja Heino Nurk ja “Kirikuelu” saate juhatajana tuntud Meelis Süld.

Taktikalise manöövrina on selline samm muidugi levinud ja seda nimetatakse vaenlase nõrgestamiseks temas sisemiste vastuolude loomise teel. Nt USA-s eksisteerib ka väga hästi rahastatud organisatsioon nimega “Catholics for Choice”, mille asutamise ja tegevuse teel üritatakse ühiskonnas levitada sõnumit, et tegelikult ei ole sündimata inimeste tapmine Katoliku Kiriku õpetusega üldsegi mitte  ühitamatu. Samas vaimus on loodud mitmeid “katoliiklaste ühendusi”, mis ütlevad sama homoseksuaalse käitumise suhtes.

Vaadates Eesti Inimõiguste Keskuse “konverentsi” “Erinevus rikastab” programmi, nähtub et 17. oktoobril toimuvas paneeldiskussioonis pealkirjaga “Seksuaalne orientatsioon ja usk”, mida modereerib Sotsiaalministeeriumis soolise võrdõiguslikkuse osakonna peaspetsialistina töötav homoaktivist Christian Veske, esindab kristlasi — üllatus, üllatus — ei keegi muu kui värskeltasutatud Geikristlaste Kogu juhatuse liige Heino Nurk.

Pole kuigi raske arvata, milliseid vastuseid annab see kristlasi esindama kutsutud inimene paneeldiskussiooni kirjelduses püstitatud küsimusele “kas usuühendustel on õigus diskrimineerida inimesi homoseksuaalse tõttu”. Niisugusest panelistide valikust nähtub, et selle suhtes, mida kristlik õpetus antud küsimuses ütleb või mida ütlevad autoriteetsed kristlaste esindajad (vt nt Eesti Kirikute Nõukogu seisukohta homoseksuaalsuse küsimuses), ei ole konverentsi korraldajatel tõenäoliselt vähimatki huvi. Pigem seisneb huvi selles, et näidata, et see, mida kristlaste autoriteetsed esindajad väidavad, ei ole tegelikult üldsegi mitte kristlik või ainuvõimalik viis kristlikku õpetust tõlgendada.

Nii palju ausatest taotlustest. Nii palju arvamuste paljususest. Nii palju teaduslikkusest.

Advertisements

One Response to Eesti “geikristlased” asutasid oma esindusühingu

  1. vooglaid says:

    Väga tähendusrikkalt on Geikristlaste kogu valinud oma kodulehe aadressiks mitte http://www.geikristlased.ee, vaid lihtsalt http://www.kristlased.ee. Kommentaarid oleks ülearused.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: