Priit Pullerits: “Mis homoabielu? Las kõik abielluvad kõigiga”

Tänases Postimehes avaldati julge (üheaegselt humoorikas ja asjalik) artikkel Priit Pulleritsult. Kui meil toimuks antud teemal ühiskondlik arutelu, siis oleks mõistlik oodata Pulleritsuga mittenõustujate vastuargumente. Siiski julgen arvata, et pigem langeb Pulleritsule osaks ignoreerimine või tema naeruvääristamine läbi ad hominem rünnakute. Arutelu ei eksisteeri. Dicit Pullerits:

Kasutage homoabieludele oponeerimiseks väidet, et homod ei suuda omavahel kuidagi lapsi saada, ja kuulete vastu retoorilist küsimust: kes ütles, et abielu eesmärgiks peab olema lapsi saada? Järelikult kõlbab sama vastuväide – ega abielu eesmärgiks pea olema lapsi saada – ka neile, kes on vastu lähisugulaste abielule. (Ja, muide, ega Oidipuse lapsed olnud väärakad.)

Üks peamisi argumente homoabielu pooldajate suust kõlab, et samasooliste abielu ei ohusta teiste inimeste abielu. Olgu, aga raske on mõelda ka sellele, mis moodi see, kui naabri-Juku abiellub oma õega või ärimees Aadu elab kahe naisega, segab kellegi Vilja abiellumist kellegi Taimoga.

See, miks homod oma abiellumissoovile sugugi avalikku toetust ei võida, tuleneb lihtsast tõsiasjast: nad lähenevad küsimusele üleliia egoistlikult. Aga vaat kui nad saaks oma paati meelitada ka kobar- ja ahelabielulised, mitmenaisepidajad ja verepilastajad, omandaks nende võitlus kohe laiema diapasooni.

Advertisements

One Response to Priit Pullerits: “Mis homoabielu? Las kõik abielluvad kõigiga”

  1. Ero says:

    Homosuhtest on vaid samm pedofiiliani… Homod on ajakirjanduses avameelselt tunnistanud, kuidas nad oma eluviisi viljelevad – probleemiks aga lapsed, kes “asjast aru ei saa”, vaid kipuvad homode vahele viimaste “kooselus” magama:

    “Indrek (22) ja Mart (35) on teineteisele nagu südamesõbrad. Mardi sõnul ei saa heteromees kõike oma naisele rääkida, mõne jutu jaoks tuleb otsida sõber. Gaydel on aga selles suhtes parem, oma intiimsõbrale saab kõik mehejutudki ära rääkida.

    Indrek on kunagi ka ühe sõbraga koos elanud. Koos kasvatasid nad sõbra viieaastast õepoega. «Sellega oli igavene jama. Kogu aeg pidime sellele lapsele mõtlema. Tegime talle süüa ja mängisime temaga. Kõige hullem oli see, et ta tahtis koos meiega magada ja tuli vahel meie vahele. Meie suhtest ta muidugi midagi aru ei saanud,» räägib Indrek.”

    “Homopaarid elavad varjatud, kuid tavalist pereelu”, Postimees, 1998/11/08, http://arhiiv2.postimees.ee:8080/htbin/1art-a?/98/11/08/inimene.htmXesimene

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: