Eesti ja Elukultuuri Instituut rahvusvahelistes uudistes

LifeSiteNews.com on avaldanud märkimisväärse loo Eestist, mille peategelaseks on üks Elukultuuri Instituudi asutajatest, Maria Joanna Madise. Loo sissejuhatuses seisab:

“Like many of the Soviet satellite states that found independence after the collapse of Soviet communism, Estonia is suffering from a deeply “confused” social and moral state, with its shift from a “communist form of open materialism to the capitalist form of subtle materialism.” Estonia is a micro-experiment in Europe’s extreme secularization, and is reaping the demographic consequences, a young Estonian pro-life advocate and teacher told LifeSiteNews.com (LSN) in an extensive interview.”

Artikli täisteksti leiab siit.

Advertisements

One Response to Eesti ja Elukultuuri Instituut rahvusvahelistes uudistes

  1. Veiko Vihuri says:

    Muidu kena lugu, aga selle protestantismi kriitikaga sakramentide koha pealt on veidi üle pingutatud, tundub mulle. Luteri kiriku probleemid oma usu tundmise ja tunnistamisega on teada, kuid viimastel aastakümnetel on minu hinnangul toimunud varasemaga võrreldes enneolematu kasv pühimast altarisakramendist osasaamisel. Selle põhjuseks võib muidugi olla üldisem ebamäärane igatsus kõige sakraalse ja sakramentaalse järele ja mitte tingimata sügavam arusaam sellest, mis sakrament on. Vanasti kombeks olnud harvem osavõtt sakramendist oli tingitud sellest, et taheti end põhjalikult ette valmistada, käidi pihil ja paastuti.

    Elukultuuri Instituudi tegevusele soovin igatahes õnnistust ja jõudu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: