Justiitsministeerium loobus mitteabielulise kooselu reguleerimisest

Postimees vahendab, et justiitsministeerium loobus mitteabielulise kooselu õiguslikust reguleerimisest, põhjendades seda Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) vastuseisuga:

Justiitsministeeriumi pressiesindaja Diana Kõmmuse sõnul teatas IRL ministeeriumisse saadetud kirjas, et ei toeta täiendavat mehe ja naise vahelise partnerlussuhte riiklikku reguleerimist ega ka abielu sõlmimist või partnerlussuhte reguleerimist samasooliste inimeste vahel.

“Tulenevalt sellest, et koalitsioonis valitseb konsensuse põhimõte ning koalitsioonipartner IRL on antud valdkonna reguleerimise vastu, ei ole justiitsministeeriumil võimalik antud küsimuses praegu mingeid edasisi samme astuda,” ütles Kõmmus BNS-ile.

Tore, et vähemalt üks parlamendierakond julgeb avalikult asuda positsioonile, et samast soost isikute liitu ei saa käsitleda perekonnana. Eeltsiteeritust jääb aga mulje, et Reformierakond on teist meelt ja et samasooliste isikute liitudele seadusega perekonna staatuse omistamine jääb vaid koalitsioonipartneri erimeelsuse taha. Sama mulje jääb justiitsministeeriumi seisukohast, et Eesti ühiskond ei ole samasooliste abielu lubamiseks veel valmis. Paradigma näib seega olevat, et samasooliste liitude tunnustamine perekonnana on iseenesest igati õige, ent ühiskond peab veel mõnevõrra arenema.

Jääb üle loota, et kodanikud panevad neid seisukohavõtte tähele ning võtavad neid järgmine kord valimiskasti ees seistes arvesse.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: