Uudised koduõppe keelustamisest ja puudega inimeste kõrvaldamisest

Viitan siin kohal kahele uudisele, mis räägivad laia kultuurilise tähendusega suundumustest lääne ühiskonnas, ent mida massimeedia suure tõenäosusega ei kajasta.

Esiteks, Rootsi parlament võttis vastu seaduse, millega keelati karistuse ähvardusel laste harimine kodus selle asemel, et panna nad riiklikku kooli. Juba 1. augustil jõustuva seaduse kohaselt võib laste kodus õpetamine leida aset vaid “erakorralistel asjaoludel”, kusjuures seaduses on selgesõnaliselt öeldud, et vanemate filosoofilised või religioossed veendumused selliste asjaolude alla ei kuulu. Samas on kooliprogrammi lahutamatuks osaks nt seksuaalkasvatus, kus õpetatakse juba algkoolilapsi ennast seksuaalselt rahuldama, poisse omale miniatuurset kondoomi “peale panema” ja homoseksuaalset käitumist seksuaalsuse normaalseks väljenduseks pidama. Vanematel, kellele see on vastuvõetamatu, tuleb oma lastega riigist emigreeruda, kuigi nagu näitab perekond Johannsoni juhtum (vt järgmist linki), ei pruugi võimud ka sel juhtuda lasta.

Selline asjade käik on oodatud jätkuks Rootsi valitsuse poolt lapsi kodus õpetavate perede tagakiusamisele (vt lähemalt siit) ja kujutab endast näidet üleüldisest totalitaarsest trendist suurendada riigi õigusi laste kasvatamisel vanemate loomulike õiguste arvelt. Uue seaduse kohta vaata lähemalt siit.

Teiseks, Saksamaa Ülemkohus tunnistas õiguspäraseks embrüonaalses arengufaasis inimeste geneetilise uurimise enne nende siirdamist emakasse in vitro viljastamise käigus (vt lähemalt siit). See võimaldab kunstliku viljastamise protseduuri teel välistada võimaluse, et vanematele sünnib geneetilise väärarenguga laps. Kõigepealt luuakse õige mitu embrüot, kellest valitakse välja parimad isendid — nemad “istutatakse” emakasse, ülejäänud … “kaotatakse”.  Kui on soovi mitmike julgast veel valikuid teha (nt soo või muude karakteristikute alusel), siis ka see on võimalik — soovimatud emakas kasvavad lapsed … “redutseeritakse”. Milline ilus pehma sõna tähistamaks inimese tapmist! See kõik ei ole väljamõeldis, vaid tänane reaalsus.

Ei ole raske arvata, kas embrüote geneetilise testimise õiguspäraseks kuulutamine tõstab kunstliku viljastamise populaarsust ja kujutab järjekordset sammu hea uue ilma suunas, kus “turvalisuse” ja “humaansuse” huvides tehaksegi lapsi kunstlikult — või öelgem ehk hoopis “kultuurselt”, st mitte sellisel ropul, juhuslikult pimedal ja ebaintelligentsel moel nagu loomariigis.

Tänasel Saksamaal praktiseeritakse eugeenikat (ehk tõupuhtuse kunsti) palju peenekoelisemalt, laiahaardelisemalt ja tõhusamalt, kui seda tehti natside poolt. Muidugi ei ole see ainult Saksamaa probleem. Sellistest koledatest asjadest küll lehtedes ei kirjutata, aga ka Eestis tapetakse sünni eelselt pea kõik beebid, kellel avastatakse lootevee testimise käigus Downi sündroom (aga seda valjemini kuulutatakse meedias sellest, et kõik on seaduse ees võrdsed ja kedagi ei tohi diskrimineerida). Probleemi nähakse aga mitte puudega inimeste hävitamises (mille kohta ei ütle õiguskantsler poolt sõnagi), vaid selles, et kõigil beebidel ei suudeta sünnieelselt puuet tuvastada, sest leidub ikka veel “vastutustundetuid” emasid, kes keelduvad looteveeuuringust, mis, tõsi küll, võib märksa tõenäolisemalt viia raseduse katkemiseni kui puude tuvastamiseni.

Ent pole häda, millele ei leidu rohtu. Alles hiljuti hõisati massimeedias selle üle (vt nt siit — pangem tähele, et kui kenasti on artiklis pandud rõhk hoopis elude päästmisele), et välja on töötatud odav vereanalüüsil põhinev protseduur, millega saab veelgi täpsemalt sünnieeliselt Downi sündroomi tuvastada, et seejärel beebi abordi teel ära tappa (vt lähemalt siit ja siit). Loodetakse, et seda odavamat ja tõhusamat protseduuri saab hakata rakendama mitte üksi riskigruppi kuuluvaile, vaid (ehk isegi kohustuslikus korras, rahvatervise huvides) kõigile rasedatele naistele. Kui nii läheb, siis ei julgeks välistada sedagi, et neile emadele, kes ei taha lasta oma puudega beebit tappa, teatatakse, et muidugi ei sunni keegi neid seda tegema, aga kahjuks peavad nad leppima teadmisega, et lapse sündimise korral ei saa riik sotsiaalsüsteemi vahendite nappuse tõttu lapse tervishoiukulude katmisel abiks olla. Ehk teisisõnu kehtestatakse puudega lapse tapmata jätmise eest kaudsed trahvid.

Olles alistanud enesele kogu looduse (manipuleerides geneetiliselt nii taime-, kala- kui ka loomaliike), jätkab inimene ka inimloomuse alistamist. Mõelda vaid: meeldiva vaikse muusikaga teenindussalongis saad head veini nautides ja erinevate “tootajate” katalooge lapates valida välja oma lapse soo, pikkuse, kehaehituse, silmavärvi, juuksevärvi, anded, intellektuaalse võimekuse … IQ 120 — 5 000 eurot, IQ 150 — 15 000 eurot, mudel “Maxima” koos kõikide lisadega, sh sportlik kehaehitus, sinised silmad ja IQ 160 — 1oo 000 eurot. Milline ilus pilt, nagu parimas autosalongis! Ja silmapiiril terendab lootustandvalt täiuslik ühiskond, kus elavad ainult täiuslikud inimesed… või siis vähemalt täiuslikum ühiskond, kus ebatäiuslike inimeste klassi kõrval (või pigem küll selle kohal) elab ka täiuslike inimeste klass. See, millest loodetakse inimloomuse alistamist, võib tegelikkuses osutuda aga inimese hävitamiseks.

Aga keda see kõik ikka huvitab, kui meeli kõidab palju olulisem küsimus sellest, kas MM-i finaalis lüpsab Hispaania Hollandit või Holland Hispaaniat… Go-go-go-go-gooooal!!!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: