Inglismaal arreteeriti taas tänavajutlustaja tema vaadete tõttu homoseksuaalsele käitumisele

LifeSiteNews.com vahendab, et Inglismaal arreteeriti taas kord tänavajutlustaja üksnes põhjusel, et ta väljendas kristlikku õpetust homoseksuaalse käitumise ebamoraalsusest. 42-aastane Dave Mcalpine selgitas, et ta jagas 20. aprillil Workingtoni linnakese tänavail mööduvaile inimestele kristliku sisuga voldikuid, kui ühtäkki astus talle ligi politseinik, kes määratles end homoseksuaalina.

Vestluse käigus avaldas 42-aastane Mcalpine, kes oli eelnevalt jutlustanud hoopis muudel teemadel, et tema veendumus on tõepoolest, et homoseksuaalne käitumine on patune, kuna see on vastuolus Piibli õpetusega. Seejärel arreteeriti ta süüdistatuna ahistava ja solvava keelekasutuse pärast, mis on vastuolus 1986. aastast pärineva avaliku korra seadusega, ning jäeti seitsmeks tunniks kongi. Mcalpine, keda abistab õiguslikus menetluses Kristlik Instituut, kinnitab et ei tunnista end mingil juhul süüdi.

Tegu on järjekordse näitega muret-tekitavast trendist, et end vabaduse kantsina määratlevas ühiskonnas toimub tolerantsuse loosungi all sõnavabaduse järk-järguline koomaletõmbamine ja valitseva relativistliku ideoloogiaga mittenõustumise jõuline mahasurumine. Vaid ca kuu aja eest arreteeriti Glasgows puhkusel olnud USA tänavajutlustaja samuti üksnes põhjusel, et ta väitis avalikus kohas viibides, et homoseksuaalne käitumine on ebamoraalne (vt lähemalt siit).

Vt lähemalt:

4 Responses to Inglismaal arreteeriti taas tänavajutlustaja tema vaadete tõttu homoseksuaalsele käitumisele

 1. Andrus L. says:

  Arreteerimine oli ehk tõesti liig, aga mida inimene siis ronib tänavale teisi häirima oma uskumustega? Religioon (ja Piibel) ei ole demokraatlikus riigis mitte mingisugune autoriteet, vaid pigem isiklik hobi.
  Huvitav mis moel on tänaval oma religioosseid uskumusi kuulutav (ei oleks ka mõnikord vale öelda – peale suruv) inimene parem näiteks paraadil marssivast homost? Pada sõimab katelt, ühed mustad mõlemad minu arvates.

  Ja ma pakun et see sama jutlustaja oleks hakanud paugupealt sõnavabaduse suureks vaenlaseks, kui keegi teiselpool tänavat oleks (ükskõik millele viidates) sarnasel kombel tema religiooni kritiseerinud ;) Siis oleks kohe hädakisa lahti olnud, et oi oi, see solvab minu kõige sügavamaid tundeid jne jne. Kah mul sõnavabadust…

 2. vooglaid says:

  Usun, et mõistate isegi, et asi päris nii lihtne ei ole. Oma veendumuste avalik väljaütlemine või minu poolest ka kuulutamine ei ole millegi pealesurumine. Sõnavabadus peaks ju tähendama just nimelt seda, et tolereerima peab ka selliste seisukohtade rahumeelset väljendamist, mis meile ei meeldi (eeldusel, et seisukohta väljendades ei kutsuta üles avaliku korra rikkumisele).

  NB! Kommenaarid palun esitada oma täisnime alt.

 3. Andrus Lager says:

  Vabandan. Nüüd täisnimega (kuigi vaevalt Te sellest targemaks saate, ma ei kuulu teada-tuntud inimeste hulka).
  Minu jutu point oli see, et tihtipeale arvavad just religiooni tõttu erinevaid “seisukohti väljendavad” inimesed endast kui mingist kõrgemalseisvast liigist, kes tänu oma usule (mis on otseloomulikult õige – ja kõik teised eksivad)tohivad propagandat teha.
  Kuidas muidu Sinuga on, Varro, kas Sa suhtuksid tolereerivalt sellesse, kui mõni sekulaarse maailmapildiga teadlane või psühholoog “jutlustaks” avalikult inimestele oma religioonivastaseid seisukohti?
  Küsin sellepärast, et olen lugenud mitmeid Sinu artikleid, kus Sa just ei koonerda paljude asjade tõlgendamisega “kristluse vaenulikuks” ja “kristlust solvavaks” jne. That was my point.

  Sõnavabaduserikast kevadet soovides,

  Andrus

  • vooglaid says:

   Ma ei tea, et religioossed inimesed peaksid end just kui kõrgemalseisva liigi esindajateks. Religioossed inimesed lihtsalt ei ole relativistid, omades usku tõesse – nagu paljud (et mitte öelda praktiliselt kõik) mitte-religioossed inimesedki. Kuivõrd elame ühiskonnas, mis väidab end olevat pluralistlik ja austavat sõnavabadust, siis pean igati normaalseks, et inimestel peab olema õigus religiooni kritiseerida. Sõnavabadus ju seda tähendabki, et tuleb sallida ka selliste seisukohtade väljendamist, mis ei ole meile vastuvõetavad. Seda tehakse pidevalt ja selles ei ole iseenesest midagi taunimisväärset. Kahjuks juhtub aga tihti, et religiooni kipuvad kritiseerima inimesed, kel ei ole kuigivõrd religioonialaseid teadmisi, mistõttu kujuneb kriitika väga pinnapealseks ja langeb tihti halvustamise tasandile. Ka sellist käitumist peab tolereerima, ent kultuurseks pidada seda ei saa.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: